Eğitim Haberleri

Türk robotları Amerika

Türk robotları Amerika'ya gidiyor

FLL Robotik Turnuvası'nın hem dünya hem de Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri temsil edecek.

İhlas Koleji beyaz bayrakları topluyor

İhlas Koleji beyaz bayrakları topluyor

Özel İhlas Karma Anadolu Lisesi, Beylikdüzü Sağlık Grup Başkanlığı tarafından yapılan denetimler sonucunda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından temizlik ve sağlığın bir sembolü olarak verilen Beyaz Bayrak'ı almaya hak kazandı.

Türk Eğitimi sol beyine göre

Türk Eğitimi sol beyine göre

Eğitim Danışmanı Gülfem Aslan, Türkiye'de eğitim sisteminin ağrılıklı olarak sol beyin çalışmasına göre planlandığını belirterek, sürekli sol beyine göre eğitim verilmesinin yanlış olduğunu kaydetti.

"ÖSYM

"ÖSYM'nin imajı bozuldu"

Türkiye'de aynı anda 5 ilde yapılacak ÖSYM bilgilendirme toplantısı, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 550 Doçent ve Profesörün katılımıyla Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Konfe

SBS ve PYBS başvuruları başlıyor

SBS ve PYBS başvuruları başlıyor

İlköğretim 7 ve 8'inci sınıflara yönelik yapılan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) başvuruları 7 Mart Pazartesi başlıyor. Başvurular 25 Mart akşamı sona erecek.

Avrasya Üniversitesi

Avrasya Üniversitesi'nin ilk rektörü

Avrasya Üniversitesi'nin (AVÜ) ilk rektörü Prof. Dr. Aydın Dumanoğlu oldu

Rize Üniversitesi rektörlük seçim takvimini belirlendi

Rize Üniversitesi rektörlük seçim takvimini belirlendi

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Rize Üniversitesi için rektörlük seçim takvimini 15-16-17 Nisan 2011 olarak açıkladı.

Sakarya

Sakarya'ya yeni bir üniversite

Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın kurmuş olduğu Fikret İnan Eğitim Vakfı tarafından Sakarya'da kurulması planlanan İnan Üniversitesi için önemli bir adım daha atıldı.

Çocuk Hakları Kongresi

Çocuk Hakları Kongresi'ne İhlas Koleji'nden katkı

Bu yıl ülkemizde ilk kez düzenlenen "Türkiye Çocuk Hakları Kongresi" 25-27 Şubat tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi'nde seçim

Uludağ Üniversitesi'nde Prof. Dr. Mete Cengiz'in vefatının ardından yeni rektör adaylarını belirlemek için yarın seçim yapılacak. Bugüne kadar adaylığını resmen açıklayan 4 aday, seçimde listenin üst sıralarında yer almak için yarışacak.

Bostan: Mağduriyetler giderilsin

Bostan: Mağduriyetler giderilsin

Türk Eğitim-Sen İstanbul Bölge Başkanı M. Hanefi Bostan, "Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında çalışan şef kadrosundaki memurlar ile üniversitelerde çalışan şefler maddi noktada büyük bir mağduriyet yaşamaktadır" dedi.

Aftan yararlanmak isteyenler dikkat!

Aftan yararlanmak isteyenler dikkat!

Öğrenci affı için son başvuru tarihi 7 Mart...

İmam Hatipli

İmam Hatipli'ye TSK'nın kapısı tamamen kapandı

Genelkurmay Başkanlığı, imam hatip lisesinden diğer liselere geçenlere de Harp Okulları'na girişin kapısını kapattı.

Hanefi Bostan

Hanefi Bostan'dan eğitim açıklaması

Türk Eğitim-Sen İstanbul Bölge Başkanı Yrd.Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, eğitimde görev mahalli dışındaki görevlendirmelerle ilgili bir açıklama yaptı.

İhlas Koleji

İhlas Koleji'ne plaket

Okullar Arası Halk Oyunları Valilik Kupası Müsabakaları Atatürk Öğrenci Yurdu Kapalı Spor Salonu nda yapıldı.

YÖK Başkanı Özcan

YÖK Başkanı Özcan'a ödül

İnsani Değerler Derneği, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'a, ''üniversitelerde ayrımcılığa ve özgürlükleri kısıtlayıcı uygulamalara karşı cesur duruşu'' dolayısıyla ''İnsani Değerler Ödülü'' verdi.

Açıköğretim harçları indirildi

Açıköğretim harçları indirildi

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Açıköğretim harçlarının yarı yarıya indirildiğini açıkladı...

Doğa Koleji ev sahibi olacak

Doğa Koleji ev sahibi olacak

Uluslararası Münazara ve Eğitim Derneği (IDEA) tarafından her yıl farklı ülkede yüzlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen IDEA Gençlik Forumu, ilk defa Türkiye'de Doğa Koleji'nin ev sahipliğinde yapılacak.

Çubukçu: Görevimiz ara eleman yetiştirmek değil

Çubukçu: Görevimiz ara eleman yetiştirmek değil

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Bakanlık olarak asıl görevlerinin sanayiciye ara eleman yetiştirmek olmadığını belirterek, "Bizim aslı görevimiz yetiştirdiğimiz elemanın dünyada hangi kapıyı çalarsa çalsın bir iş bulabilmesidir" dedi.

YÖK: Kapsamlı bir çalışma başlatılacak

YÖK: Kapsamlı bir çalışma başlatılacak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Eğitim Fakültelerinde program yeterliklerinin gözden geçirilmesi ve mezunlarının niteliğini yükseltilmesi için kapsamlı bir çalışma başlatılacağını ve eğitim fakültelerinde yaygınlaştırılması düşünülen programlar için öğretim üyesi yetiştirmeye yönelik tedbirler alınacağını bildirdi.

Türk öğrenciler uluslararası sınavdan geçecek

Türk öğrenciler uluslararası sınavdan geçecek

İlköğretim 4. ve 8. sınıf öğrencileri Nisan 2011'de fen ve matematik alanında yapılacak TIMSS'de 67 ülkenin öğrencileriyle yarışacak.

Çin

Çin'den İmam hatiplere öğrenci

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Çin'de bulunan Müslümanların Türkiye'deki imam hatip liseleri ve ilahiyat fakültelerinde eğitim alabileceklerini açıkladı.

Üç yeni bölüm açıldı

Üç yeni bölüm açıldı

Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi bünyesinde Enerji Sistemleri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinin açılması yönündeki teklif, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edildi.

SÜ bölünmeye hazır

SÜ bölünmeye hazır

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Süleyman Okudan, SÜ Senatosu'nun üniversitenin bölünerek iki ayrı üniversite haline gelmesiyle ilgili olumlu karar aldığını belirtti.