Meslek lisesilerinden protesto

Meslek lisesilerinden protesto

Kayseri'de Eğitim-Bir-Sen tarafından katsayının kaldırılmaması protesto edildi. Protestoya bazı öğrenciler pankartlarla katılırken, bazı öğrenciler de kenarda arkadaşlarını seyretti.

KAYSERİ

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Meydan Parkı önünde toplanan Eğitim-Bir-Sen üyeleri ve pankart taşıyan öğrenciler, YÖK'ün katsayı farkını kaldırmasına karşılık, Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararını protesto etti. 

Protestocular adına konuşan Eğitim-Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, "Millet adına karar açıklayan yargının bu kararı, milletin beklentilerinin aksine, eşitlik ve adalet duygusunu rencide etmiş, ne yazıktır ki bayram öncesi meslek liselilere bir matem havası yaşatmıştır. 

Bu matem havasının dağıtılması için bir an önce YÖK'ün, hükümetin ve Meclis'in hulasa bütün yetkililerin adım atması , eşitliğin yeniden tesis edilmesi için yeni yasal düzenlemeler yapılması gereklidir" dedi.

Aydın Kalkan'ın konuşması sırasında, bir çok öğrenci de sırtlarındaki çanta ve ellerindeki defterler ile protestoyu kenardan izledi.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!