Kardan köpek yaptılar

Kardan köpek yaptılar

Van'da etkili olan kar yağışının ardından iş yerlerinin önünü temizleyen esnaf, kardan adam ve köpek yaparak müşterilerin dikkatini çekmek istedi.

Önceki gün başlayan ve bugün sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybeden kar yağışı, hayatı durma noktasına getirdi. Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı şehir merkezinde, esnaflar da kendi iş yerlerinin önünü temizledi. Uzun uğraşlar sonucu iş yerlerinin önünü temizleyen Maraş Caddesi üzerindeki bir grup esnaf, dikkat çekmek ve hatıra fotoğrafı çektirmek için kardan adam ve köpek yaptı. Boynuna atkı ağzına da sigara koydukları kardan adamın kardan köpeğin ipini tutması dikkat çekiyor. Çocukların büyük ilgi gösterdiği kardan adam ve köpeği yapan esnaflardan Mehmet Özcan isimli esnaf, eğlenmek amacıyla bunu yaptıklarını kaydetti. Yarın da kardan Van Kedisi ve Vangölü Canavarı'nı yapacaklarını ifade eden Özcan, bu şekilde aynı zamanda müşteri de çektiklerini kaydetti.

Maraş Caddesi'nin bir başka noktasında yine esnaflar tarafından yaptırılan ve gözlük taktırılan bir başka kardan adam ise vatandaşların büyük ilgisini çekti.

MEHMET SALİH AKKUŞ-NEJDET ARMAĞAN / VAN

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!