CEBİT 2011 İletişim Fuarı açıldı

CEBİT 2011 İletişim Fuarı açıldı

Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen CEBIT 2011, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ve İTO Başkanı Murat Yalçıntaş tarafından açıldı.

BÜLENT DÖNMEZ
HANNOVER

 


Türkiye, 4 bin 200 firmanın ürün ve hizmetlerinin tanıtılacağı CEBIT 2011'e bu yıl Turkcell sponsorluğunda partner ülke olarak katılırken, Başbakan Erdoğan, eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın cenaze törenine katılmak amacıyla Türkiye'ye döndüğü için açılışa katılamadı.


Törende konuşan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, bilim uzmanlarının bile bilişim teknolojilerinin toplumlar üzerindeki etkisini analiz etmekte zorlandığına dikkat çekerek, bilişim teknolojilerinin bu yüzyılın yükselen değeri olduğunu ve bu değere sahip çıkan ülkelerin yükseleceğini söyledi. Teknolojinin yerinde en güzel görülebileceği yer olan CEBİT'e Türkiye'nin partner ülke olarak katıldığını belirten Yalçıntaş, "Unutmamak lazım gözler kulaklardan çok daha iyi bir tanıktır.

 

Hepimiz Türkiye'nin özellikle son 10 yılda kat ettiği mesafeyi burada göreceğiz. Partner ülke katılımı sadece basit bir katılım değil, panellerle, toplantılarla, yan etkinliklerle, kültürel sunumlarla desteklenen ve 2 ülkeyi birbirine yaklaştıran büyük bir organizasyon" dedi.


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise Başbakan Erdoğan'ın Erbakan'ın cenazesi dolayısıyla Türkiye'ye döndüğünü ifade ederek, "Almanya ile beraber burada gerçekleştirilen bu fuara 90'ın üzerinde firma, 4 bin 500 metre karelik bir alanda tüm büyük küçük ürünlerini, hizmetlerini tanıtma fırsatı buluyor. Türk -Alman dostluğunun daha da ileriye taşınması için çok önemli bir görev ifade ediyor" derken, Merkel ise, Türkiye ve Almanya arasında bilişim alanında sağlanmış olan köprüden dolayı çok memnun olduğunu söyledi.


Açılış konuşmalarının ardından kırmızı kurdela kesilirken, Turkcell standını ziyaret eden Almanya Başbakanı Angela Merkel'e Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv tarafından Mayıs ayında hizmete başlayacak olan Turkcell Europe (Almanya) operasyonunu simgeleyen altın SIM kart hediye edildi.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!