Sapanca Gölü'nde keşif yapıldı

Sapanca Gölü'nde keşif yapıldı

Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu'nun Sapanca Gölüne usulsüz hafriyat dökümüne izin verdiği iddiasıyla yargılandığı davada olay yerinde keşif yapıldı.

MURAT ARAPOĞLU
SAKARYA 

 

Keşif sırasında dava hakimi Lütfü Türk, Cumhuriyet Savcısı Mustafa İsaoğlu, Bilirkişi heyeti, SASKİ yetkilileri, davalı ve davacı taraf ile yasal temsilcileri hazır bulundu.


Sapanca Gölü kenarında dolgu döküldüğü iddia edilen alanda yapılan keşif sırasında bilirkişi heyeti iş makinelerine çeşitli derinliklerde kazı yaptırarak numuneler aldı. Kadastro bilirkişisi ise kıyı kenar çizgisinin belirlenmesi için uydu fotoğrafları ve alanda incelemelerde bulundu. Alınan numunelerin sonuçlarının bir hafta sonra ilgili mahkemeye gönderileceği belirtildi.


Sapanca Gölü'ne usulsüz hafriyat dökülmesine müsaade ederek görevini kötüye kullandığı iddiasıyla hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu'nun yargılanmasına 8 Şubat'ta başlanmış, gerçekleşen ilk duruşmada dolgu yapılan alanda keşif kararı alınmıştı.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!