Yeşilay, net ve tv bağımlığına el attı

Yeşilay, net ve tv bağımlığına el attı

Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı, "İlgi alanımıza televizyon ve internet bağımlılığı da artık giriyor. Son günlerde bu tür bağımlılıklar artamaya başladı" dedi.

Yeşilay Trabzon İl Temsilciliği ve Trabzon Belediyesi tarafından Hamamizade Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl, Trabzon Belediye Başkan Vekili Fahrettin Aksoy, Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Özlü, çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı. Toplantıda konuşan Yeşilay Genel Başkanı Balcı, Yeşilay'ın birçok ilgi alanı olduğunu vurgulayarak, ''İlgi alanımıza televizyon ve internet bağımlılığı da artık giriyor. Son günlerde bu tür bağımlılıklar artamaya başladı" dedi.


Türkiye'de spor ve bağımlılık yapıcı maddelerin bir arada anılmaması için çalıştıklarını ifade eden Balcı, ''Okullarımızın adlarından Milli Piyango ifadesi, Süper Lig'de Spor Toto isminin bulunması doğru değil. Uyuşturucu haplar bazı okullarımızın önünde satılır hale geldi'' diye konuştu.


Vali Recep Kızılcık ise, gelişen, değişen ve üretken Türkiye'nin en büyük değerinin gençler olduğunu ifade ederek, ''Geleceğimiz üzerinden hiç kimse ticaret yapmayı düşünmesin. Yavrularımızı tüm zararlı alışkanlıklardan uzak tutmamız gerekir'' dedi.


Trabzon Belediye Başkan Vekili Fahrettin Aksoy da, Yeşilay'ın vatandaşları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için önemli etkinliklere imza attığını belirterek, "Bu toplantıya gençlerin yoğun ilgisi beni umutlandırdı. Trabzon Belediyesi olarak ülkemizin köklü bir kuruluşu olan Yeşilay'ın etkinliklerine desteğimizi bundan sonra da sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'e plaket verildi. Güneş, hayatta sevginin yerini hiçbir şeyin tutmadığını söyleyerek, ''Sevgi ve bilgiyi yan yana koyarsak gençlerimiz sigara ve alkolle yan yana gelmez. Ben, spor yapmanın avantajını kullandım. Sporla sigara ve alkolü yan yana koymadık. Her işi yaparken insan önemlidir. İnsan için sağlık önemlidir. Sağlıklı insan için de sigara ve alkol yan yana koyulmamalı. Temiz hava, temiz düşünce, temiz duygular istiyoruz" dedi.


Güneş, Şampiyonlar Ligi'nde olma sözünü verdiklerini de belirterek, ''Bu uğurda çalışıyoruz. Evet sıkıntılarımız var. Ama büyük takımlar ve büyük insanlar hiçbir zaman sıkıntılara teslim olmaz. Başaracağımızı düşünüyoruz'' diye konuştu.


Toplantının ardından Yeşilay Haftası nedeniyle karikatürist Harun Yavruoğlu'nun sergisi açıldı.

 

TRABZON İHA

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!