Kars'ta Şevval Sam rüzgarı esti

Kars'ta Şevval Sam rüzgarı esti

Kars Belediyesi tarafından düzenlenen 'Beyaz Uykusuz Uzakta' adlı kültür sanat festivali, sanatçı Şevval Sam'ın konseriyle başladı.

IŞIK ÇAPANOĞLU
KARS

 

İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı'ndaki Şevval Sam konseri büyük ilgi gördü. Sam'ı dinlemek üzere saatler öncesinden salona akın eden Karslılar, salonu tıka basa doldurdu. Konsere Vali Ahmet Kara, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanov, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve tüm protokol üyeleri eşleriyle birlikte geldi.


Yaklaşık 8 bin 500 kişinin izlediği konserde zaman zaman izdiham yaşandı. Sanatçıyı yakından görmek isteyenler görevlilere zor anlar yaşattı.


Salona girişinde sevgi gösterileriyle karşılanan Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, "Öncelikle konser öncesinde salonu doldurduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Belediyemizce düzenlenen 'Beyaz Uykusuz Uzakta' adlı kültür sanat etkinliklerimiz bugün Şevval Sam konseriyle başlıyor. Etkinliklerimiz bundan sonra da sürecek" dedi.


Daha sonra sahneye çıkan ünlü sanatçı Şevval Sam, seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle salondakileri coşturdu. Sam'ın seslendirdiği türkülere salonu dolduranlar da eşlik etti. 2 saat süren konserde, Karslılar doyasıya eğlendi. Türküler eşliğinde oynayan sanatçıya binlerce kişi eşlik etti. Şam, gösterilen ilgi karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.


Konser sonunda Vali Ahmet Kara ve Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, eşleriyle birlikte Şevval Sam'a çiçek ve plaket verdi. Gösterilen ilgi nedeniyle bir türkü daha seslendiren Şevval Sam'a Vali Ahmet Kara, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ve eşleri de eşlik etti.


Kültür Sanat Festivali, bugün Remzi Gür'ün "Padişah Fermanları" sergisi ve akşam da İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı'nda Pinhani konseriyle devam edecek.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!