"ÖSYM'nin imajı bozuldu"

"ÖSYM'nin imajı bozuldu"

Türkiye'de aynı anda 5 ilde yapılacak ÖSYM bilgilendirme toplantısı, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 550 Doçent ve Profesörün katılımıyla Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Konfe

HANİFİ ÖZER
GAZİANTEP 

Toplantının açılışında konuşan ÖSYM Genel Sekreter Vekili Turgay Karadere, ÖSYM'nin Prof. Dr. Ali Demir'in başkanlığında yeni bir anlayışı olduğunu söyledi. Turgay Karadere, amaçlarının yönetimin aldığı bazı yenilik kararları hakkında bilgi vermek olduğunu kaydetti. 

ÖSYM'nin 2010 yılı Temmuz ayındaki KPSS Eğitim Bilimleri sınavında yaşananlardan dolayı sıkıntı yaşadığını hatırlatan Karadere, "KPSS Eğitim Bilimleri sınavının iptaliyle başlayan süreçte geçirdiği sıkıntılı bir dönem var. ÖSYM başarılı çalışmalarıyla bunu hak etmiyor. Kamuoyunda imajı bozuldu demeyeceğim ama imajına dönük bir takım tehditler oluştu. ÖSYM, yeni bir heyecanla, yeniliklerle gerek sınav güvenliğini ortaya koyacak gerekse ÖSYM'nin vizyonunu daha ileri boyuta taşıyacak yeni bir hizmet anlayışıyla hizmet vermeye çalışıyor" dedi. 

ÖSYM Gaziantep Sınav Merkezi Yöneticisi Prof. Dr. Mehmet Özaslan da Temmuz ayındaki KPSS sınavında yaşanılan sıkıntılardan sonra yeni bir anlayışın ortaya çıktığını dile getirerek, "Bu sistemi tanıtmak amacıyla ÖSYM Yürütme Kurulu üyeleri İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Gaziantep'te bilgilendirme toplantıları düzenliyor. İlk toplantının Gaziantep'te olması bizi çok mutlu etti. Bu kapsamda 600 doçent ve profesör kentimize geldi" diye konuştu.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!