Türk Eğitimi sol beyine göre

Türk Eğitimi sol beyine göre

Eğitim Danışmanı Gülfem Aslan, Türkiye'de eğitim sisteminin ağrılıklı olarak sol beyin çalışmasına göre planlandığını belirterek, sürekli sol beyine göre eğitim verilmesinin yanlış olduğunu kaydetti.

MUSTAFA DÖVER
SAMSUN 

 

Bahçeşehir Kolejleri'nin ilk semineri Samsun'da Canik Eğitim ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Seminerin açılışında konuşan genel müdür Ferhan Öz, bu yıl birinci sınıfa başlayacak çocukların 2030 yılında iş hayatına atılacağını, geleceğin Türkiye'sinin emanet edileceği çocukların yetiştirilmesini hazır olduklarını belirtti.

 

Bahçeşehir Kolejleri Eğitim Danışmanı Gülfem Aslan ise, 'Çocuklar Nasıl Öğrenir' konulu seminer verdi. Türk eğitim sisteminin genel olarak sol beyinin gelişimine yönelik eğitim sistemine sahip olduğunu belirten Aslan, "Sürekli sol beyine yönelik eğitim verilmesi sağ beyini tembelleştirir. Yani üretkenliği öldürür.

 

Genelde makbul öğrenci disiplinli öğrenci yani sol beyin ağırlıklı. Peki böyle olmayan çocuklar doğmuyor mu? Sağ beyin öğrenci beyin olarak geri planda mı? Öğretmenin öğrencisini tanıması çok önemeli. Her öğrencinin gelişimine beyin yapısına göre öğrenme teknikleri geliştirmesi gerekli" dedi.


Aslan, her insanın yapısının farklı olduğunu, sağ beyin özelliklerinin de mutlaka eğitim hayatında dikkate alınması gerektiğini vurguladı.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!