Genç oyuncu kalbine yenildi

Genç oyuncu kalbine yenildi

Bir çok dizi, film ve reklamlarda oynayan Erkan Aydoğan Oflu yaşamını yitirdi.

MEHMET ALTUNIŞIK
İSTANBUL 

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ünlü oyuncu Erkan Aydoğan Oflu, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine çok sayıda ünlü katılırken, 2 çocuk babası olan Oflu'nun eşinin 3.5 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Erkan Aydoğan Oflu, için Ortaköy'deki Hacı Efendi Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Oflu'nun 3.5 aylık hamile olan eşi Songül Oflu ve ailesinin yanı sıra Keremcem, Belit Özükan, Özkan Uğur, Anıl İlter, Kemal Uçar ve Sarp Apak gibi çok sayıda ünlü oyuncu katıldı. 7 ve 3,5 yaşlarında Soner ve İlker adında iki çocuğu olan Oflu'nun eşinin cenaze töreninde ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi. Acılı eşi cenazeye katılan ünlüler ve Oflu'nun sevenleri teselli etti.

Oflu ile bir dönem aynı dizide rol alan Keremcem, çok üzgün olduğunu belirterek, "Sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aşk Oyunu dizisinin Kurti'siydi o. Hep de öyle kalacak" dedi. 

Oyuncu Anıl İlter ise "Aydoğan ağabey sevgisini cömertçe veren bir insandı. Sadece oyuncu arkadaşlarına değil, çalıştığı herkese bir şeyler katmış. Müthiş bir insandı. En son 2 hafta önce beni aradı. 2 haftadır hiç görüşmüyorduk. Ölümü çok zamansız. Daha yapacak işleri vardı. Demek ki bu zamana kadar yaptıkları pek çok insana bir arada olma imkanı vermiş" diye konuştu.

Oflu'nun cenazesi ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Ünlü oyuncunun, ağır bir gribe yakalandığı ve hastalığının kalp krizini tetiklemiş olabileceği iddia edildi.


ERKAN AYDOĞAN KİMDİR?

1972 yılında İstanbul Fatih'te doğan Erkan Aydoğan Oflu 1973 yılında ailesiyle beraber Almanya'ya yerleşti.Almanya'da kaynakçılık meslek lisesini bitirerek iki sene tersanelerde çalıştı.

1993 yılında Türkiye'ye dönerek askerliğini yapan oyuncu,dergi dağıtımı ,turizm, oto alım -satım,tamir işleri ile uğraştı ve spor hocalığı yaptı.

1999 yılında bir boksörü canlandırdığı ilk reklam filminde oynadı, Turkcell'in bu reklam filmi Newyorkta ödül aldı.

Çeşitli reklam filmlerinde rol almasının ardından, Reha Erdem'in yönettiği 'Korkuyorum Anne' adlı uzun metrajlı filmde 'Aytekin' karakterini canlandırdı.

Bu filmdeki performansı yapımcı Fatih Aksoy tarafından beğenilince kendisine diğer projelerde rol alma fırsatı sunuldu.

' Aşk Oyunu' adlı dizide 'Kurti' tiplemesiyle ekranlara geldi. Bu dizi kendisinin Türkiye’de herkes tarafından tanınmasını sağladı.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!