İhlas Koleji beyaz bayrakları topluyor

İhlas Koleji beyaz bayrakları topluyor

Özel İhlas Karma Anadolu Lisesi, Beylikdüzü Sağlık Grup Başkanlığı tarafından yapılan denetimler sonucunda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından temizlik ve sağlığın bir sembolü olarak verilen Beyaz Bayrak'ı almaya hak kazandı.

Daha önce Özel Marmara Evleri İhlas İlköğretim Okulu ve Özel Bahçelievler İhlas İlköğretim Okulu tarafından alınan Beyaz Bayraklara bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşayan Özel İhlas Karma Anadolu Lisesi Müdürü Müge Kılıç, hazırlıklarını eksik olarak tamamlayarak bu denetimleri başarıyla geçtiklerini belirtti.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak olarak hazırlanan "Beyaz Bayrak" projesi dâhilinde okullarda yapılan denetimlerde okul çevresi, okul içi, idari hizmet birimleri, eğitim, öğretim hizmet birimleri, yardımcı hizmet birimleri, okul kantini gibi konularda değerlendirilmeler yapılarak, 100 üstünden 90 puanı geçen okullara temizlik ve sağlığın bir sembolü olarak "Beyaz Bayrak" verilmektedir. İhlas Koleji 100 üzerinden 99'la değeri çok yüksek olan bu sertifikayı aldı.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!