Türk robotları Amerika'ya gidiyor

Türk robotları Amerika'ya gidiyor

FLL Robotik Turnuvası'nın hem dünya hem de Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri temsil edecek.


FLL Robotik Türkiye Turnuvası, Türkiye'nin farklı şehirlerinden yerel elemeleri geçerek gelen 30 başarılı takımın katılımıyla, 5 Mart 2011 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Turnuvada takımlar çeşitli kategorilerde değerlendirildi ve kupalar sahiplerini buldu. Ekim ayından bu yana turnuvaya hazırlanan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, çalışmalarının sonucunu alarak, emeklerini kupalarla taçlandırdılar.

Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nden DecaTech Takımı, "Türkiye Robotik Turnuvası Şampiyonluk Kupası" ve "Robot Performans Birincilik Kupası" olmak üzere toplam 2 kupa kazanarak, Türkiye'yi Nisan ayında Amerika'da yapılacak olan Robotik Dünya Festivali'nde temsil etmeye hak kazandı.

Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nin diğer takımı Asklepios da "Türkiye Robotik Turnuvası İkincilik Kupası"nı kazanarak, Türkiye'yi Haziran ayında Hollanda'da yapılacak olan Robotik Avrupa Açık Turnuvası'nda temsil etmeye hak kazandı.

2006 yılından beri Robotik Turnuvalarına katılan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nin Dünya Şampiyonluğu ve Dünya Robot Performans birinciliği başta olmak üzere En Yaratıcı Robot Tasarımı, En Özgün Robot Tasarımı gibi birçok dereceleri bulunuyor.

"Türkiye Robotik Turnuvası Şampiyonluk Kupası" ve "Robot Performans Birincilik Kupası"nı kazanan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi DecaTech Takımı; Ahmet Cem İnan, Mert Canbek, Gizem Oran, Kağan Kapıcıoğlu, Naz Geyikçi, Ruken Hazan Sucu, Senem Bilir, Zafer Çavdar, Zeynep Bayram ve Zeynep Demiroğlu'ndan oluşuyor.

Arda Ölmezsoy, Aybüke Yoğurtçu, Berkan Teber, Beste Pazarözyurt, Esra Selcen Can, Furkan Balık, İzel Uygur ve Salih Buğra Doğan'dan oluşan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Asklepios Takımı ise "Türkiye Robotik Turnuvası İkincilik Kupası"nı kazandı.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!