Engelli kızını döverek öldürdü

Engelli kızını döverek öldürdü

Bedensel engelli kızını döverek öldürdü, bir başka şahsı da bıçaklayıp yaraladı.

 

 

YILMAZ UZUN / BALIKESİR

 

Balıkesir'de 70 yaşındaki bir şahıs aynı evde birlikte yaşadıkları bedensel engelli kızını döverek öldürdü. Kızını öldürdükten sonra bir başka şahsı da bıçaklayıp yaralayan şüpheli, polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.


Edinilen bilgiye göre, 2. Sakarya Mahallesi'ndeki müstakil bir evde ikamet eden H.E. (70), yanında kalan ve yaklaşık 10 yıldır kendisinin baktığı bedensel engelli kızı A.E.'yi (38), "Bıktım artık senden" deyip dövmeye başladı. Gözü dönmüş baba uzun süre dayak attığı kızını artık sesi çıkmayınca bıraktı. Darp edilerek hayatını kaybeden kızını evdeki divanın üzerinde bırakıp dışarıya çıkan şahıs, mahalledeki bir kahvehanenin önünde karşılaştığı daha önceden kavgalı oldukları belirtilen C.I. (59) isimli şahsı da bıçakla yaraladı. Bıçaklı saldırı olayıyla ilgili ihbarın üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri şüpheliyi kısa sürede yakaladı.

 

Suç aleti bıçakla beraber ele geçirilen şahsın evinde yapılan aramada ise cinayete kurban giden kızın cesedi bulundu. Hareketsiz halde yatan kızla ilgili polisin sorguladığı H.E., A.E.'nin kendi öz kızı olduğunu, gündüz saat 11.00 sıralarında kızını döverek öldürdüğünü itiraf etti. Bıçakla yaralama suçundan yakalanıp evinde işlediği cinayet suçu da ortaya çıkarılan şüpheli gözaltına alındı. Polisin ortaya çıkardığı olayla alakalı soruşturma başlatıldı. Bu arada, Balıkesir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan C.I. isimli yaralının karnından aldığı 4 bıçak darbesiyle ağır şekilde yaralandığı, sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi.KARISINI DA BALTAYLA ÖLDÜRMEYE KALKMIŞ


Uzun yıllar önce Almanya'ya giden ve burada çalışırken eşi B.E. ile bir kız evlatları dünyaya gelen H.E., emekli olduktan sonra ailesiyle birlikte Türkiye'ye dönüp memleketi Balıkesir'e yerleşti. Ancak tek çocukları olan bedensel engelli kızları A.E. ve eşiyle sık sık tartıştığı iddia edilen H.E.'nin, 5-6 sene önce de evde tartıştığı eşini baltayla öldürmeye kalktığı belirlendi. Eşi B.E.'yi baltayla kafasından yaralayan H.E., bu olaydan sonra evden kaçıp ailesinin yanına giden eşiyle ayrılıp boşandı.


Engelli kızına evde kendisi bakan H.E.'nin, kızının sık sık televizyon kumandasıyla oynamasına, bazı hareketlerinde inat etmesine sinirlenip dayak attığı kaydedildi. Mahalledeki komşuları tarafından sevilmeyen şahsın bugün de öğle saatlerinde evde yine hareketlerine öfkelenip vurmaya başladığı kızın öldürünceye kadar dayak attığı anlaşıldı. Polisin bir başka olaydan dolayı evde yaptığı arama neticesi ortaya çıkardığı ve Dünya Kadınlar Günü'nde meydana gelen olay çevrede infiale yol açtı.SORULARA GÜLEREK CEVAP VERDİ


Cinayeti duyan mahalle sakinleri polisin çalışmalarını heyecan ve merak içinde izlediler. Saat 16.30 sıralarında ortaya çıkarılan cinayetle ilgili olay yerinde önlem alan polis ekipleri evin yakınına kimseyi yaklaştırmadı. Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemenin ardından A.E.'nin cesedi battaniyeye sarılarak tabuta konulduktan sonra otopsi için Balıkesir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına alınan evlat katili H.E., buradaki ifadesinin ardından Cumhuriyet Savcısının talimatıyla cesedi teşhis etmesi için hastane morguna götürüldü. H.E., kızını neden dövdüğü, cinayeti neden işlediği şeklindeki sorulara gülerek cevap verdi. Rahat hareketleriyle dikkat çeken şüpheli baba, "Neden yaptın?" deyince gülümsedi. H.E., "Ya neler neler, ben ifademi verdim. Yaramaz ya. Anadan geliyor bu ya anadan geliyor. Hayrına bakıyorum, sevabına bakıyorum. 14 sene falan baktım sevabına" diye konuştu.

 

Yaptığından pişman görünmeyen 70 yaşındaki şüphelinin
Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'ndeki gözaltısı sürüyor. Evlat katili baba emniyetteki sorgulamasının ardından adli makamlara teslim edilecek. H.E.'nin işlediği cinayet ve bıçakla yaralama olaylarıyla ilgili savcılık tarafından başlatılan soruşturmalar ile devam ediyor.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!