Ankara'da yollar buz pistine döndü

Ankara'da yollar buz pistine döndü

Ankara'da dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini attırarak devam eden kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.

TÜRKER BEKTAŞ
ANKARA


Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Ankara'da etkisini göstermeye devam ediyor. Dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini attırarak sabah saatlerine kadar devam eden kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Sabah saatlerinde evlerinden işlerine gitmeye çalışan birçok vatandaş ve okullarına gitmeye çalışan birçok öğrenci yollarda mahsur kaldı.

 

Buz tutan yollarda mahsur kalan servis araçlarını bekleyen öğrenciler, karın altında adeta esir oldu. Kar yağışının başlamasıyla birlikte tuzlama çalışmalarına başlayan belediye ekiplerinin çalışmaları yetersiz kaldı. Birçok ara sokakta tuzlama çalışması yapılmaması nedeniyle, araçlar buz tutan yollarda adeta dans etti.


Dikmen bölgesinde buz tutan yollar sürücülerin kabusu olurken bir çok araç da kaza yaptı. Buz üstünde direksiyon hakimiyetini sağlayamayan sürücülerin kazaları İHA kameraları tarafından sanayi saniye görüntülenirken, kayan bir aracın yol kenarında yürüyen bir vatandaşın üzerine doğru gitmesi nedeniyle korku dolu dakikalar yaşandı. Vatandaşların haykırışları arasında kayan aracın sürücüsünün kornaya basması sonucu, aracın üzerine doğru kaydığını fark eden bir kişi kendisini kaldırıma atarak canını kurtardı. Kayan araç ise kaldırıma vurarak ters döndü.


Öte yandan kontrolü kaybeden başka bir araç ise öğrencileri taşıyan servise arkadan çarptı. Servis içerisinde bulunan öğrencilerin korku dolu gözleri arasında yaşanan kazanın ardından çarpan araç içerisinde bulunan ve hastaneye gitmeye çalışan bir aile yolda mahsur kaldı.
Ankara'nın çeşitli bölgelerinde kar yağışı nedeniyle maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazası meydana geldi.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!