Porsuk Çayı bir aileyi yuttu!

Porsuk Çayı bir aileyi yuttu!

Ankara'nın Polatlı ilçesinde Porsuk Çayı'na düşen otomobildeki aynı aileden 4 kişi hayatını kaybetti.

BERKANT ERGİN
ANKARA 

Bir otomobilin yoldan çıkarak Polatlı'ya bağlı Kıranharmanı köyü yakınlarında Porsuk Çayı'na düştüğü ihbarını alan jandarma ekipleri, kısa sürede bölgeye ulaştı. Çayın bulunduğu incelemelerde bulunan jandarma, plakası belirlenemeyen otomobilin köprüden çaya düştüğünü tespit etti. Bunun üzerine Ankara'dan arama kurtarma ekibi isteyen ekipler, yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Sivil Savunma Müdürlüğü'ne bağlı dalgıçlar, Porsuk Çayı'na girerek otomobili bulmaya çalıştı. 

Sıfırın altındaki hava sıcaklığına rağmen güçlükle sürdürülen çalışmalar sırasında, su seviyesinin düşürülmesi için Porsuk Çayı'nın üst kısmındaki bendin kapakları kapatıldı. İlerleyen dakikalarda suyun içinde ters dönmüş halde bulunan otomobil, çekiciler sayesinde kenara çekildi. Kapıları kompresörle kesilerek açılan otomobilden 3 kişinin cesedi çıkarıldı. Araçta bir kişinin daha olduğu bilgisini alan arama kurtarma ekipleri, yaklaşık 20 metre uzaklıkta bir kişinin daha cesedine ulaştı. 

Yapılan incelemede otomobilden çıkarılan cesetlerin Mehmet (45), Hüseyin (17), Ahmet (20) ve Enes Hakim'e (6) ait olduğu belirlendi. Olay yerine gelen Hakim ailesinin yakınları sinir krizleri geçirdi, baygınlık geçirenlere ise ilk yardım ekipleri müdahale etti.

Ölenlerin Şanlıurfa'dan Polatlı'ya gelen mevsimlik tarım işçisi olduğu ve bir süre önce Yeniköseler köyüne yerleşerek sığır çobanlığı yaptıkları öğrenildi. 4 kişinin cenazesi Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi morgunda yapılacak otopsinin ardından memleketleri Şanlıurfa'da toprağa verilecek.

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!