Eşek sütüyle şifa dağıtıyor

Eşek sütüyle şifa dağıtıyor

Korkuteli ilçesine bağlı İmecik köyünde oturan İbrahim Büyükkursak, eşek sütünün, bronşit, astım ve kanser hastalarına şifa olduğunu iddia etti.

Korkuteli'nin İmecik köyüne Türkiye'nin değişik yerlerinden eşek sütü içmeye gelenler, gerekli tedavilerinin ardından iyileştikten sonra tekrar köye gelerek eşeğin sahibine ve eşeği sağım yapana teşekkür ediyor. İmecik köyünde yaşayan İbrahim Büyükkursak, çeşitli köylerden gelen bronşit, astım ve kanser hastalarına eşeğin sütünü sağarak hastaya içiriyor. 

Eşek sütünün faydalı olduğunu söyleyen Büyükkursak, 2 yıl önce yaptığı bir araştırmada, uzmanların insan sütüne en yakın süt olarak bilinen eşek sütünün özellikle kemik erimesine karşı yaşlılara önerildiğini belirterek, süt tozuna alerjisi olan bebekler için de eşek sütünün anne sütü kadar özellikle kalsiyum zenginliği açısından değerli olduğunu söyledi. 

Büyükkursak, gazete ve televizyonlarda antibakteriyel ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi nedeniyle eşek sütünün İtalya'da tıbbi amaçlı kullanıldığını duyanlar bizim köyümüze geliyor. Bende onlara bir beklentim olmadan eşekten süt sağımı yaparak süt içmelerini sağlıyorum. Son 2 yıl içinde Türkiye'nin değişik illerinden özellikle kanser hastaları köye geliyor. Ben hastanın gözü önünde eşeği sağım yaparak hastaya veriyorum ve hasta içiyor" dedi. 

ADEM DURMAZ  - ANTALYA  
 

Yorumlarınızı Önemsiyoruz...!